П’ять способів впоратися з мігренню

Мігрені – це не лише ваші середні головні болі. Вони можуть бути виснажливими, прийти несподівано і супроводжуватися різноманітним діапазоном розладуючих ефектів, таких як надзвичайна нудота, порушення когнітивних функцій та порушення зору. Ми дослідили найкращі способи поводження з ними.

Профілактичні терапії та способи лікування важких нападів мігрені варіюються від загальних безрецептурних знеболюючих препаратів до додаткових підходів до медицини, таких як голкотерапія.

Мігрені – це сильні напади головного болю, які можуть тривати від 4 до 72 годин. Вони часто супроводжуються сильною нудотою та блювотою, гострою чутливістю до світла та звуків, а в деяких випадках – тимчасовими порушеннями когнітивних функцій та аллодінією, що при нормальному дотику відчувається як болісне.

Люди можуть почати відчувати мігрень з дитинства, і їх поширеність значно збільшується у дорослому віці, до 35-39 років. Мігрені у жінок втричі частіше, ніж у чоловіків, а напади також тривають довше у жінок.

Багаторазові дослідження пов’язують хронічну мігрень зі зниженою якістю життя та порушеним рівнем активності. Які існують тоді варіанти профілактики та лікування для людей, які стикаються з мігрені? Ось перелік п’яти найбільш цитованих підходів.

1. Ліки за рецептом та без рецепта

Для боротьби з мігрень використовуються цілі ліки, що продаються без рецепта. До них належать:

Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗП). Це звичайні безрецептурні препарати і включають аспірин (ацетилсаліцилова кислота), ібупрофен, диклофенак і напроксен. На сьогоднішній день вони є найбільш широко використовуваним типом ліків у випадку мігрені, почасти тому, що вони доступні та недорогі, а також тому, що вони ефективні як при легких, так і середніх нападах.

НПЗП, такі як широкодоступний безрецептурний препарат ібупрофен, є найпоширенішим портом виклику для лікування нападів мігрені.

Триптани. Це агоністи рецепторів серотоніну, які, як випливає з їх назви, вибірково активують рецептори серотоніну. Часто вважають, що низький рівень серотоніну є однією з причин, що викликають напади мігрені. Іноді призначають триптани, щоб регулювати цей дисбаланс, але вони не ефективні у всіх випадках.

Ерготамін. Це хімічна речовина, яка може забезпечити негайне знеболення. Препарат зазвичай призначають тільки людям, які мігрені відчувають нечасто або напади яких тривають тривалий час. Ерготамін – судинозвужувальний засіб, що означає, що він призводить до звуження судин. Як такий, він може мати неприємні серцево-судинні побічні ефекти, тому не рекомендується людям, які часто відчувають мігрень.

Протиблювотні засоби Оскільки сильна нудота і блювота впливають на більшість людей, які відчувають мігрень, часто призначають протиблювотні засоби або препарати, що протидіють відчуттю нудоти.

Фахівці радять, що ліки, які приймаються для полегшення мігрені, “слід приймати якомога раніше після початку [нападу]” для досягнення максимальної ефективності.

Вони можуть включати в кожному конкретному випадку антигіпертензивні засоби (це препарати, спрямовані на високий кров’яний тиск), протисудомні препарати (що зазвичай є препаратами для лікування епілепсії) та антидепресанти. Однак більшість цих методів лікування також можуть спричинити несприятливі наслідки, тому вони мають слабку прихильність.

2. Дієтичні добавки

Добавки часто використовують для профілактики мігрені, тим більше, що вони легше доступні та не мають стільки побічних ефектів, як традиційні ліки.

Деякі з добавок, які виявили, що допомагають при мігрені:

вітамін b 2

Деякі харчові добавки, такі як вітамін В-2, іноді кажуть, що полегшують болючість мігрені.

Коензим Q10. Схоже, що коензим Q10, коли його приймають поряд з іншими профілактичними препаратами, є ефективним як для зменшення тяжкості, так і частоти нападів мігрені.

Рибофлавін, або вітамін B-2. Останні дослідження свідчать, що ця дієтична добавка може діяти як нейропротекторний засіб, захищаючи функції та структуру мозку, і може бути ефективною для зменшення болючості від мігренозних головних болів.

Магній. Це мінерал, який відіграє ключову роль у багатьох процесах, що відбуваються в організмі, включаючи обмін речовин і регуляцію артеріального тиску. Деякі дослідження припускають, що різні види добавок магнію корисні для зниження інтенсивності та частоти мігрені, хоча не всі згодні з цим.

Мелатонін. Це гормон, який регулює стан сну та неспання у тварин, а також захищає від окислювального стресу – який може призвести до пошкодження клітин та загибелі – у рослин. Деякі дослідження говорять про те, що це можещо він може бути ефективним для профілактики мігрені та може бути кориснішим, ніж інші профілактичні препарати, оскільки має менше побічних ефектів.

Бутербур. Мається на увазі екстракти з кореня рослини бузини (Petasites hybridus), яка поширена в Європі та деяких частинах Північної Америки та Азії. Ряд досліджень свідчать про те, що жировик ефективний у запобіганні мігрені, проте деякі спеціалісти закликають до цієї дієтичної добавки слід ставитися обережно.

3. Терапія «нейромодуляцією»

Терапія «нейромодуляцією» діє, стимулюючи мозок або спинну хорду для сприяння або придушення різних функцій центральної нервової системи. Іноді подразники доставляються за допомогою імплантованих пристроїв.

Цей вид терапії частіше застосовується для лікування хронічних захворювань, які заподіюють сильний біль або судоми.

Напади мігрені насильницькі і часто приймають людей, схильних до них зненацька. Чи може бути спосіб сказати, коли вони мають відбутися?

Два типи нейромодуляційної терапії зараз затверджені Управлінням харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA). Одноімпульсна транскраніальна магнітна стимуляція (sTMS) передбачає стимулювання мозку за допомогою магнітних імпульсів, генерованих пристроєм, розміщеним над головою людини. FDA затвердили sTMS в лікуванні гострої мігрені.

4. Медитація

Деякі дослідження припускають, що заняття медитацією можуть зменшити частоту нападів і підвищити стійкість людей до болю.

Медитація все частіше досліджується як спосіб зняття стресу та болю, як повідомляли Medical News Today. Дослідження свідчать, що медитація – зокрема, духовна медитація – може покращити толерантність до болю у разі мігрені.

Дослідження працювало з учасниками, які в повсякденному житті мали справу з мігренню. Їм було випадково призначено практикувати один з чотирьох видів медитації або технік релаксації: духовну медитацію, внутрішньо зосереджену світську медитацію, зосереджену зовнішню світську медитацію або прогресивну м’язову релаксацію.

Було встановлено, що люди, що займаються духовною медитацією, відчували напади мігрені рідше і мали підвищений поріг больової толерантності.

5. Акупунктура

MNT також раніше повідомляло про дослідження, які припускали, що голковколювання може бути ефективним альтернативним методом лікування хронічного болю. Недавня стаття, опублікована в JAMA, показала, що голкорефлексотерапія може зменшити як частоту, так і інтенсивність мігрені без аури, це мігрені, які не супроводжуються порушеннями зору або тимчасовими когнітивними порушеннями.

Це, мабуть, підтверджує попередні дослідження з подібними висновками, які рекомендували голкорефлексотерапію як перший порт для людей, які мають справу з мігренню, які хочуть вивчити нефармацевтичні підходи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девять − 4 =